לוח תורנים
 

 
יום שישי, 21 ינואר 2022
  מדריך : טל עוז-ארי
  גורר : דקל רענן
  א. שדה: שרון / כנען
  ר. תור: שפרנט (67)
 
יום שבת, 22 ינואר 2022
  מדריך : יובל שטיין
  גורר : יאיר רוזנטל
  א. שדה: דורון גבע
  ר. תור: יורי (58)
 

תור הדואים
 
 
 
צי הדאונים
 
גוררים
4X-HSE
דאונים
4X-GKT 4X-GAH
4X-GAC 4X-GFR
4X-GKG 4X-GIM
4X-GAS 4X-GDI
4X-GCH  
 
 
קישור ל OLC
 


כל הטיסות מרכז דאיה נגב
כל הטיסות במגידו

מהי ליגת OLC?
 
ליגת ה- OLC
 
On Line Contest - OLC, הנו אתר אליו מעלים דואים מכל העולם את קבצי הGPS שלהם ובאופן זה הם "מתחרים" ביניהם באופן וירטואלי.
http://www.onlinecontest.org
 
מכשיר הGPS שומר בזיכרון נקודות ציון בהפרשי זמן קבועים. את הנקודות האלה אפשר לשמור כקובץ IGC. דואי המרחק במרכז דאיה נגב, כמו במועדונים אחרים בארץ ובעולם, מעלים את קבצי הIGC לאתר הOLC.
 
בעבר, כאשר טייס היה שב מטיסה, אפשר היה ללמוד עליה רק מסיפוריו של הטייס ואם היתה לו מצלמה אפשר היה לראות היכן היה. מאז כניסת הGPS לשימוש, ישנה אפשרות לתחקר כל טיסה ברמה גבוהה ולרדת לפרטים כגון, באיזה נתיב בחר ביחס לתנאי מזג האויר הידועים של אותו יום, כמה זמן שהה הטיס בתרמיקות, האם שמר על גובה עבודה קבוע, האם טס טיסה יעילה (מהירות גבוהה בין התרמיקות). כשכמה טייסים מבצעים טיסות בנתיב דומה באותו יום, כמו למשל בתחרויות, אפשר לסנכרן את הטיסות יחדיו ולראות כמה טיסות במקביל ולהשוות את ביצועי הטייסים - כך אפשר לראות בדיוק באיזו נקודה פתח אחד הטייסים פער או לחלופין מה עשה טייס אחר שגרם לו לאבד זמן. אתר OLC פותח בפנינו את האפשרות לראות וללמוד את הטיסות המרשימות ביותר שביצעו דואים בכל מקום בעולם.
 
האתר מחולק לפי ארצות ומועדוני דאיה וכל טיסה משויכת לטייס מסוים. ניתן לבחון נתונים שונים הקשורים לטיסה כגון מרחק, זמן, מהירות ממוצעת, גובה מקסימלי ועוד. ניתן לצפות בטיסות במפה בסיסית באתר OLC עצמו, אם נרשמים לאתר. את הקבצים ניתן להוריד מהאתר ובאמצעות תוכנות שונות, לפתוח אותם על פני מפה ולראות את נתיב הטיסה.
 
לפני כמה שנים, במלאת לאתר OLC עשר שנים, הזמינו מנהליו את רפי לוסקי ממועדוננו לארוע העשור שהתקיים בגרמניה. הם הזמינו אותו לאחר שנוכחו לדעת שחלה עלית מדרגה במספר טיסות המרחק בארץ ובמרחקים אותם מבצעים הדואים הישראלים. רפי, כמי שהוביל את הליגה עם הטיסות הרבות והארוכות ביותר הוזמן לספר על הדאיה בארץ. העלאת הטיסות לאתר והאפשרות של דואים אחרים לצפות בטיסות האלה וללמוד מהן היא נדבך חשוב בהתפתחות של טייסים בדאיית מרחק.
 
איך אפשר לצפות בטיסות?
לצפייה בטיסות צריך תחילה להרשם לאתר, גם אם אינכם טייסים חברי המועדון.
כשטיס רשום מעלה קובץ טיסה, האתר יבצע בדיקת תקינות של הקובץ, שלאחריו ישלח לינק אל עמוד הטיסה. בעמוד זה ניתן לצפות בכל נתוני הטיסה כולל נתיב הטיסה. 
דוגמא ניתן לראות בלינק הבא:
http://www.onlinecontest.org/olc-2.0/gliding/flightinfo.html;jsessionid=B15353F50B19307DE8578E0B24761A05?dsId=2774935

נתיב הטיסה כפי שניתן לראות לאחר העלאת הקובץ (ניתן לראות את הנתיב גם על גבי מפת גוגל).


 
אם עדיין אין לכם, התקינו במחשבכם את תוכנת Google Earth.
אתם יכולים להוריד כאן את תוכנת IGC flight replay. דרך התוכנה אתם יכולים לטעון קבצי IGC והתוכנה תציג אותם על גבי Google Earth.
כדי להוריד קבצים מאתר OLC עליכם כאמור, להרשם תחילה לאתר. לחצו על הקישור לOLC. באתר, לחצו על השורה של הטיסה בה אתם מעוניינים. בעמוד אליו תעברו, לחצו על כפתור info מימין לשורה. בעמוד החדש לחצו על KML או IGC.

כל דואה שמעלה טיסה, אפילו טיסה קצרה, תורם לציון הכללי של המועדון (בין מועדונים) וכמובן תורם לרוח התחרותיות ולהשגיות בספורט זה.
 
 
 
המועדון בוידאו
 
 
מזג אויר בשדה
 

 
איך מגיעים אלינו?
 

קישור לתוכנת ניווט

הצג מפה
כל הזכויות שמורות -  מרכז דאיה נגב. המועדון הינו עמותה רשומה וללא כוונות רווח
צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים